Nowy Styl - wyjątkowe krzesła dla każdego.

9 czerwca 2015

krzesła do biura Adam i Jerzy Krzanowscy założyli firmę Nowy Styl w 1992 i w momencie jej zakładania nie spodziewali się, że już po nieco ponad 20 latach staną się światowym potentatem w przygotowywaniu krzeseł. Firma z Podkarpacia jest jedną z firm, która wykonuje najwięcej na świecie krzeseł. W ofercie mamy krzesła kawiarniane, biurowe, salonowe, gabinetowe, do jadalni, na stadion, do baru, a także fotele kinowe. Ilość produkowanych krzeseł jest ogromna a liczba klientów imponująca. W tej chwili z fabryki każdego roku wychodzi około 8 milionów krzeseł. Siadali na nich między innymi kibice na Euro 2012 a także na Letnich IO w Atenach w 2004 roku. A jeszcze 20 lat temu, gdy firma zaczynała swoją działalność krzesełka rozwoził swoim czerwonym polonezem jeden z właścicieli i tak rozpoczął budowanie potęgi. Początki rodzinnej firmy oparły się na pomyśle i środkach, które przywiózł ze Stanów Zjednoczonych Adam Krzanowski. Gdy uzyskał wsparcie młodszego brata mogli razem stworzyć pierwszy zakład produkcyjny, w którym zaczęto przygotować metalowe krzesła. Teraz ich majątek to już ponad 800 milionów złotych, które stawia ich w gronie najbogatszych ludzi w Polsce. Ich firma daje pracę kilku tysiącom osób i ciągle się rozwija. Jest to również jedna z najbardziej globalnych polskich firm.

Najważniejszą inwestycją firmy jest obecnie fabryka w Jaśle, gdzie produkowane są meble biurowe. Powstaje ona obok innych zakładów, które już prowadzi tam firma Nowy Styl. Mamy tam zakład narzędziowy, tworzyw sztucznych a także zakład produkcji metalowej i centrum o konstrukcyjno - wdrożeniowym charakterze. Spółka pozyskała środki z Unii Europejskiej na swój projekt „Innowacyjne technologie w przemyśle meblarskim – budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego”. I właśnie w ramach tego projektu tworzony jest nowy zakład na terenie Jasła. W 2015 roku ta fabryka ma rozpocząć swoją intensywną działalność. W sumie projekt kosztował ponad 100 milionów złotych, z czego 1/3 pochodziła z funduszy pozyskanych z Unii Europejskiej.

fotele do biuraFirma postawiała w tym projekcie na innowacyjny pomysł. Oprócz tworzenia mebli w liniach seryjnych powstanie tam miejsce, gdzie będą powstawały krzesła na indywidualne zamówienia klientów. Pojawi się możliwość produkowania krótkich serii. Każdy klient będzie mógł tworzyć dla siebie najlepszy mebel w wyjątkowych rozmiarach czy kształtach. Już przy wyborze projektu otrzymamy kosztorys oraz czas realizacji tego zamówienia. Dzięki temu znacznie usprawni się kontakt z klientem a w dalszej perspektywie ułatwi również i przyspieszy proces realizacji zamówienia. Firma w ostatnich latach zrealizowała także inne projekty ze środków unijnych zyskując kilkaset tysięcy złotych z UE. Dzięki tym projektom powstało między innymi nowoczesne centrum badawcze dla firmy. Nowy Styl to firma, która mocno stawia na ekologię. Dlatego stosuje energooszczędne technologie produkcji. Wykorzystuje odpady z produkcji do uzyskiwania energii. Firma prowadzi również specjalną Fundację im. Janusza Korczaka, która działa na Podkarpaciu na rzecz dzieci. Fundacja ma wspierać zdolności dzieci i likwidować przeszkody uniemożliwiające dzieciom stały rozwój.