Pytania dla zainteresowanych kupnem biurowego fotela

9 czerwca 2015

wybór krzesła biurowego 1. Koszt dobrego fotela biurowego:

Dobry fotel może kosztować tak 100 złotych jak i 1000. Wszystko zależy od własnych potrzeb.

2. Choroby, które pojawią się przy złym siedzeniu przy biurku:

Gdy będziemy nieodpowiednio siedzieć za biurkiem musimy liczyć się z licznymi problemami. Mogą pojawiać się bóle kręgosłupa, szyi i barków. Niekiedy pojawią się spuchnięte łyki i inne schorzenia kręgosłupa, z którymi ciężko będzie sobie poradzić. Musimy zdawać sobie sprawę z tego jak niebezpieczne dla naszego zdrowia jest złe siedzenie przy biurku. Niewygodna pozycja może nieść za sobą wiele różnych problemów.

3. Na czym polega ergonomia?

Jest to dziedzina badań, która ma łączyć wiedzę z różnych nauk, dzięki czemu przygotowuje otoczenie do potrzeb fizycznych i psychicznych człowieka.

Dąży się w ramach ergonomii do stworzenia takich warunków pracy dla człowieka, które będą mu najbardziej odpowiadały i nie będą prowadziły do powstawania schorzeń zawodowych. W przypadku pracy biurowej jedną z najważniejszych kwestii będzie dopasowanie fotela o konkretnej osoby. Jeśli nigdy nie pracowaliśmy w biurze może wydawać się, że taka praca jest bardzo prosta i przyjemna. Tak naprawdę może się jednak okazać dużo trudniejsza niż praca fizyczna, gdy będziemy musieli całe dnie spędzać na krześle, które jest niewygodne i niedopasowane do naszej sylwetki. Jeśli takie krzesło jest używane przez dłuższy okres czasu może okazać się, że kręgosłup zostanie całkowicie zniszczony. Dlatego trzeba wybierać taki model, który będzie dobrze do nas dopasowany pod każdym względem. W momencie gdy wyposażamy całe biuro powinniśmy postarać się o takie fotele, które będą miały szerokie możliwości regulacji, nigdy bowiem nie wiemy, który pracownik trafi na dany fotel. Szerokie możliwości regulacji pozwolą w taki sposób manewrować fotelem, że uda się dopasować jego ustawienie do potrzeb konkretnej osoby.