Krzesło obrotowe - jak je wybrać?

9 czerwca 2015

jakie krzesło obrotowe wybraćCoraz więcej z nas musi pracować przy biurku, przy komputerze. Dlatego obrotowe krzesła są dla nas bardzo ważnym elementem wyposażenia domu. Gdybyśmy wiele godzin spędzali przy komputerze na krześle do stołu byłaby to okropna męczarnia. Dlatego jeśli chcemy mieć w czasie takiej pracy swobodę ruchów warto wybrać dobre krzesło obrotowe. Trzeba zadbać o takie krzesło, jeśli przy biurku spędzamy dziennie kilka godzin. Przede wszystkim dobre krzesło ma być wygodne i dawać wiele możliwości regularni. Jest to szczególnie ważne dla zdrowia kręgosłupa. Oparcie nie powinno się kończyć niżej niż nad łopatkami. Ważne, by zadbać także o odpowiednie podpórki, na których można oprzeć łokcie. Może być w krześle również specjalne wybrzuszenie, które będzie podpierać lędźwiowy odcinek kręgosłupa.

Obrotowe krzesło ma się swobodnie obracać dlatego warto, by miało dobrą ramę i sprawne kółka. Najlepiej, by siedzisko i oparcie było wypełnione specjalną pianką. Na chory kręgosłup pomóc może specjalne medyczne krzesło obrotowe. Krzesło takie ma specjalne certyfikaty i wygląda podobnie do tradycyjnego obrotowego krzesła. Czy lepiej krzesło czy fotel? Trzeba wiedzieć, że innym elementem są fotele a innym krzesła obrotowe.

Zarówno foteli jak i krzeseł dużo w sprzedaży ma firma BRW. W krzesłach mamy dużo możliwości regulacji i obite są one specjalnymi tkaninami. Oparcie zazwyczaj nie jest na stale połączone z siedziskiem. Natomiast fotele są miększe, obite skórą i zazwyczaj wyglądają bardziej elegancko. W fotelach można spędzać wiele czasu, jednak na długotrwałą pracę nie będą one wygodne. Mają bardziej reprezentacyjny charakter i nadają się do krótkiej pracy. Krzesła wyglądają mniej ekskluzywnie ale są tańsze i wygodniejsze przy długim siedzeniu za biurkiem. W czasie siedzenia przy komputerze kręgosłup wykonuje prace, gdyż on i mięśnie podtrzymują pozycje siedzącą. Gdy krzesło będzie źle dobrane obciążenie tych mięśni będzie złe i tym samym mogą pojawić się dolegliwości. Często będą to bóle pleców, karku i głowy. W niektórych przypadkach może się nawet pojawić problem z krążeniem i idące za nim problemy żylne.